Hypotéky

Hypoteční úvěr je úvěr, který je zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Rozlišujeme dvě základní hypotéky:

  • účelová hypotéka, která je vázaná na investici do nemovitosti, která je u nás častější,
  • neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka – úvěr lze použít na cokoli.

Pořídit nemovitost nebo hledat pronájem?

Z dlouhodobého hlediska je výhodnější splácet hypotéku než platit pouze nájem. Už proto, že výše měsíční splátky je srovnatelná s výší nájmu a po doplacení zůstává nemovitost nám.

Při výběru nemovitosti doporučujeme dopředu připravit rozpočet, kolik jsme schopni měsíčně splácet. Už při tomto kroku je dobré vše konzultovat s hypotečním makléřem. Na základě pravidelných měsíčních příjmů lze již v tomto okamžiku v bankovních ústavech připravit finanční limit, který bude možné rychleji načerpat – tedy rychleji zaplatit majiteli nemovitosti a bydlet dle vašich představ.

V případě, že najdete váš dům snů, můžete přímo složit rezervační poplatek realitní společnosti a nehrozí riziko, že o něj zbytečně přijdete.

Kolik mě bude hypoteční makléř stát?

Navíc ani korunu. Makléř je placen z prostředků banky, u které si zvolíte čerpání hypotéky. Provize je u všech bank stejná, takže makléř vybírá na základě toho, jaké podmínky jsou nejvýhodnější pro Vás.

Nemalou výhodou je odečitatelnost zaplacených úroků z úvěru od základu daně z příjmů.

Naše práce nekončí jen podpisem smlouvy, rádi pomůžeme i při posouzení ke konci úrokové fixace a to i v případě problémů se splácením.